International Gas Union Research Conference 2017

W dniach 24-26.05.2017 roku przedstawiciele Katedry Inżynierii Naftowej WWNiG AGH: prof. dr hab. inż. Jerzy Stopa i dr inż. Piotr Kosowski wzięli udział w międzynarodowej konferencji International Gas Union Research Conference Rio 2017, podczas której zaprezentowali referat: „Experience and Prospects of Acid Gas Sequestration in Poland”. Referat ten został opracowany w ramach projektu MUSE – „Multifield CO2 storage for environment and energy”, realizowanego na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Jerzego Stopy. Liderem projektu jest Akademia Górniczo-Hutnicza, natomiast partnerem jest University of Stavanger, a projekt jest współfinansowany w ramach programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza.