SGEM Vienna Green 2016 Scientific Conference

W dniach 02-05.11.2016 roku przedstawiciele Katedry Inżynierii Naftowej WWNiG AGH: dr hab. inż. Paweł Wojnarowski, dr inż. Piotr Kosowski, mgr inż. Ewa Knapik oraz mgr inż. Damian Janiga wzięli udział w międzynarodowej konferencji SGEM 2016 Vienna Green, podczas której zaprezentowali trzy referaty: „CO2-EOR IN MULTILAYERED MATURE OIL FIELDS”,  „APPLICATION OF ARTIFICIAL INTELLIGENCE IN CO2-EOR PROCESS OPTIMIZATION” i “COMPUTATION OF MINIMUM MISCIBILITY PRESSURE FOR GAS CONDENSATE RESERVOIRS USING CHEMCAD SIMULATOR”. Referaty te zostały opracowane w ramach projektu MUSE – „Multifield CO2 storage for environment and energy”, realizowanego na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Jerzego Stopy. Liderem projektu jest Akademia Górniczo-Hutnicza, natomiast partnerem jest University of Stavanger, a projekt jest współfinansowany w ramach programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza.

Referat „CO2-EOR IN MULTILAYERED MATURE OIL FIELDS” autorstwa dr inż. Piotra Kosowskiego, prof. dr hab. inż. Jerzego Stopy, dr hab. inż. Pawła Wojnarowskiego oraz mgr inż. Damiana Janigi został wyróżniony tytułem najlepszego referatu sekcji „Oil and Gas Exploration”.